Chcete účtovníctvo 21. storočia? Pozrite sa, čo pripravuje Finpower!

Oct 9, 2023 | Digital accounting

Čo máme nové

Našu spoločnosť Finpower poznáte v spojení s konzultačnými službami v oblasti controllingu, reportingu a zlepšovania operatívy finančných oddelení. A čo máme nové? Rozhodli sme sa pridať do nášho portfólia aj účtovnícke služby, aby sme tým skompletizovali holistický prístup k podnikovým financiám a finančnému manažmentu. A to nie len tak hocijaké!

účtovníctvo

Prečo sme sa rozhodli rozšíriť našu ponuku služieb o účtovníctvo?

Pred založením Finpoweru pracovali všetci členovia nášho tímu na strane klientov, ktorí využívali možnosť externých účtovných služieb. Bezohľadu na to, či šlo o menšiu účtovnú firmu, alebo bolo účtovníctvo v rukách firmy z Big4, služby zaostávali za našimi očakávaniami. V podstate vždy šlo o manuálne účtovníctvo, ktoré bolo pomalé a ústilo do chýb, sprevádzané nikdy nekončiacou komunikáciou. A dajme si ruku na srdce, v mladých firmách sa neustále niečo mení. Je to náročné pre všetky strany a vy potrebujete, aby vaši účtovníci flexibilne reagovali. To sa nie vždy stretlo s porozumením.

Máte však na výber, keď výsledné dáta ovplyvňujú vašu každodennú prácu, manažérske účtovníctvo, reporting či konsolidáciu? Nie. Jednoducho tie zmeny potrebujete zapracovať. Niekedy potrebujete promptnú reakciu na poslednú chvíľu, inokedy prerobiť niečo, čo sa akurat menilo. A aká bola reakcia účtovníkov? Pridalo im to veľa manuálnej práce naviac, čo viedlo k obojstrannej frustrácii. A v tom momente viete, že to nemôže byť jediný spôsob ako robiť tieto veci.

účtovníctvo

Viac ako účtovníctvo. Získajte digitálne finančné oddelenie.

Prečo nebyť v dnešnej dobe iný? Poskytnúť službu, ktorá spoločnostiam chýba a ukázať im, že niekto vie byť ich skutočným partnerom a chápe ich potreby? A tak sme sa do toho pustili. Našli sme možnosti ako spracovávať účtovníctvo bezpapierovo, v cloude aby naši klienti mali prístup k dátam kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Zakomponovať prvky AI je v dnešnej dobe samozrejmosť, kto by chcel stále otvárať každú faktúru a manuálne z nej vypisovať dáta?  Preto sme sa rozhodli dáta z dokladov vyťažovať – šetriť čas a eliminovať ľudské chyby.

A to je iba začiatok. Predstavujete si bežné účtovníctvo, len “trošku” modernejšie? Zašlete podklady, splníte si svoje zákonné povinnosti, dostanete naspäť spracované dáta, s ktorými ďalej pracujete? S Finpower to bude inak. Finpower nebude iba váš účtovník, ale spolu s ním dostanete aj digitálne finančné oddelenie. Čo si pod tým máte predstaviť? Napríklad reporting na mieru, strategické plánovanie, forecasting, pomoc s projekciou cash-flow (s tým bojujeme všetci, však?), či podporu v konsolidácii výsledkov za celú skupinu. A okrem toho tím ľudí, s ktorými sa budete tešiť na ďalšie stretnutie a čo na ňom posuniete dopredu. Tím ľudí, ktorý vám chce naozaj pomôcť a byť s vami pri tom, keď sa budete tešiť z toho, ako vaša firma rastie.

Tešíte sa tak ako my? Našli ste sa v tomto článku? Ozvite sa nám.

Marek & Zuzka

O autorovi

Som Marek Psota a dlhé roky pôsobím v oblasti controllingu a riadenia podnikových financií. Založil som konzultačnú spoločnosť Finpower, ktorá pomáha firmám lepšie pochopiť ich finančné dáta a využívať ich vo svoj prospech. Taktiež pomáhame finančným riaditeľom transformovať ich tímy na moderne fungujúce finančné oddelenia.

Najnovšie články